DAİKİN CONDENSE ARIZA KODLARI

DAİKİN CONDENSE ARIZA KODLARI

Daikin Condense Kombi Arıza Kodları
( Daikin Condense Hata Kodları )

Daikin Condense

 

 

Arıza KoduAnlamıAçıklamalar
Daikin Condense LP Arıza KoduSu basıncı düşükKalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonra su doldurma vanasını mutlaka kapatınız.
Daikin Condense HL Arıza KoduLimit thermostat devredeEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense AF Arıza KoduProsestat devrede  değilKombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Hb Arıza KoduCH dönüş  NTC hatasıEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense db Arıza KoduKullanım suyu NTC hatasıEğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense bC Arıza KoduAteşleme hatası veya brülör kontrol hatasıGaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşlemeden sonra bu hata meydana gelir. Eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir.

Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.

Daikin Condense G1 Arıza KoduGaz valfi modülasyon hatasıEğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense A5 Arıza KoduProsestat kontağı kapalı-kararsızlık hatasıFanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Fr Arıza KoduDonmaEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense HP Arıza KoduYüksek su basıncıKalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştüğünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Ht Arıza KoduCH gidiş NTC aşırı ısınmaEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense FL Arıza KoduBaca gazı NTC aşırı ısınma hatasıBaca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense CL Arıza KoduReküperatör yoğuşma suyu hata tespitiReküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense FE Arıza KoduFan encoder sinyali hatasıFan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense rb Arıza KoduCH Dönüş NTC hatasıEğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Fb Arıza KoduBaca gazı NTC prob hatasıEğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b2 Arıza Koduİyonizasyon Bileşen HatasıAlev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b4 Arıza KoduBeklenmeyen İyonizasyon HatasıBrülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b3 Arıza KoduGaz Valfi Geri besleme HatasıGaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b5 Arıza KoduGaz valfi geribesleme hatası 2Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense b6 Arıza KoduBeklenmeyen gaz valfi geri besleme hatasıGaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense LE Arıza KoduDüşük voltaj hatasıEğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine başvurunuz.
Daikin Condense Fh Arıza KoduYüksek baca gazı sıcaklığı uyarısıEğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Eğer hata devam ederse mutlaka Daikin yetkili servisine

başvurunuz.